Wojna bogów – czy Roman Schädel zdetronizuje Oberhaupta?

Dotąd jeden bóg panował nad Kotliną Edelweiss. To Oberhaupt Grüner doglądał wszystkiego z najwyższych szczytów górskich. Powrót Romana Schädel’a zwiastuje jednak nowe rozdanie. Do stołu na edelweisskim Olimpie dosiadł się nowy gracz. Jakie ma karty?

Jeden był pewnik – Oberhaupt jest boskim pierwiastkiem stąpającym po edelweisskiej ziemi i jedynym, który może zapewnić jej wieczne bytowanie. Wszyscy byli co do tego zgodni, a ci, którzy wątpili, w swym szaleństwie znajdowani byli w górskich szczelinach, do których zaprowadziło ich niezrównoważenie.

„To musiał być nieszczęśliwy wypadek lub zaplanowane działanie denata. Nie stwierdziliśmy udziału osób trzecich.”

Fragment raportu sporządzonego przez członków Freiwilliger Bergrettungsdienst

Gdy więc Romana Schädel wrócił ze swojej wędrówki, nikt nie spodziewał się, że będzie głosić radosną nowinę nowej religii. Co więcej… Oberhaupt nie zauważył żadnych przeciwwskazań. I choć jego naczelny bodyguard Ronon Dex znacząco sprzeciwił się temu pomysłowi – ba! – wzywał nawet do zmiany doktryny kościoła, słowo ciałem się stało o Biskup Roman zamieszkał między nami.

Niepokojący może być fakt niebiańskiej armii, którą tworzy wobec siebie. Otóż wśród jego popleczników, znajdują się Piwski Sroczyński oraz Krzysztof Windsor. Obaj związani również z Radiem Mikronacje, którego pomysłodawczynią jest Anastazja Windsachen. Czy więc początek tego spisku sięga Palatynatu Leocji? A może należy udać się aż do Insulii, by zauważyć jakieś powiązania?

Mając na uwadze zbliżającą się koronację Joahima von Ribertropa, gdzie obecni będą zapewne wszyscy zainteresowani, można przypuszczać, że walka bogów będzie nieunikniona. Kto stanie się błogosławionym, a kto przeklętym? I co stanie się z wyznawcami przegranego? Szykujcie się na prawdziwą burzę!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *